Nowoczesny content marketing

Content marketing, czyli tak zwany marketing treści, to nowa strategia marketingowa polegająca na pozyskiwaniu potencjalnych klientów poprzez publikowanie atrakcyjnych i przydatnych treści, które zainteresują ściśle sprecyzowaną grupę odbiorców. Marketing treści, w odróżnieniu od tradycyjnych form marketingu, opierających się na jednostronnym przekazie reklamowym, bazuje na budowaniu długotrwałych relacji z odbiorcą poprzez interakcję i zaangażowanie obydwu stron.


Terminem content marketing określa się wszelkie treści publikowane i rozpowszechniane za pomocą Internetu. Mogą to być artykuły, webinaria, evideo, podcasty, formy graficzne itd., których podstawowym zadaniem jest dostarczenie internautom wiarygodnych i pożądanych przez nich wiadomości i informacji związanych z daną branżą, dzięki czemu obie strony, zarówno firma, jak i potencjalny klient, odnoszą korzyści.

Narzędzia kampanii content marketingu

  • ContentID - dynamiczne linkowanie – algorytm Velgid automatycznie znajdzie w treściach na stronie wzmianki o produktach dostępnych u Reklamodawców i zamienia je w linki partnerskie.
  • BoxID - inteligentny widżet – jest to widżet reklamowy, który automatycznie dopasuje zawartość do treści strony internetowej.
  • FeedID - feedy produktowe – automatycznie generowane pliki produktowe, zawierające produkty tylko z wybranych kategorii, bezpośrednio powiązanych ze stroną internetową.